Poradnik dla rodziców

Podstawowe informacje dla rodziców – czyli co warto wiedzieć, co i jak spakować, gdy Nasze dziecko jedzie na wycieczkę szkolną czy kolonie.

Wiemy doskonale, że wyjazd dziecka na wycieczkę, kolonie, zieloną szkołę czy obóz to wielkie wydarzenie w jego życiu. Jest to wielkie przeżycie nie tylko dla samych dzieci, ale również dla ich rodziców. Dlatego, aby ułatwić Wam rodzice to zadanie, napisaliśmy dla Was krótki poradnik, w którym wypunktowaliśmy najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać przed wyjazdem dziecka na wycieczkę.

DOKUMENT TOŻSAMOŚCI – JAKI I CZY NALEŻY GO ZABRAĆ ZE SOBĄ?

  • Wyjeżdżając na wycieczki szkolne, obozy i zielone szkoły na terenie kraju warto zabrać ważną legitymację szkolną, uprawniających do wielu ustawowych zniżek przy zakupie np. biletów do różnych muzeów, kin, parków czy teatrów.
  • Dziecko, które wyjeżdża na wycieczkę lub zieloną szkołę poza granice kraju OBOWIĄZKOWO MUSI posiadać ważny dowód osobisty (kraje UE i strefy Schengen) lub paszport (pozostałe kraje).

CO SPAKOWAĆ – PODSTAWOWE RZECZY W WALIZCE:

  • czystą bieliznę na każdy dzień i wystarczającą ilość ubrań na zmianę,
  • ręczniki i podstawowe środki czystości,
  • ubrania na różne warunki pogodowe,
  • piżama i strój sportowy,
  • wygodne buty adekwatne do terminu i charakteru wyjazdu,
  • podręczny niewielki plecak na wycieczki lokalne,
  • worki na spakowanie brudnych rzeczy,
  • leki (najlepiej przekazać je opiekunom)

Dodatkowo warto zabrać:

 

w okresie wiosenno-letnim

krem UV, ręcznik kąpielowy, strój kąpielowy, nakrycie głowy, druga parę butów sportowych, sandały/klapki basenowe, środek przeciw komarom/kleszczom

w okresie jesienno-zimowym

czapka, rękawiczki, szalik, ciepłe skarpety (plus zapasowe na narty), ciepłe buty zimowe, obuwie sportowe, kapcie i mały termos na ciepłą herbatkę

w przypadku obozu narciarskiego

narty, kije, gogle, rękawice, kask. Warto jednak zapytać organizatorów, czy jest możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego na miejscu, gdyż pozwoli to na więcej swobody dziecku i oszczędzi sił i stresu związanego z pakowaniem się do powrotu

 

INNE WAŻNE INFORMACJE

Jeśli dziecko podlega szczególnej diecie lub nietolerancji glutenu czy też ma alergię pokarmową, lub zażywa leki należy taki fakt zgłosić przed wyjazd (np. wychowawcy, nauczycielowi czy Nam jako organizatorowi). Jest to konieczne, aby powiadomić obiekt, w którym będą wydawane posiłki, aby mogli przygotować posiłek indywidualny, zgodny z wymogami diety. Natomiast leki należy opisać (sposób dawkowania) i należy je osobno spakować.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ WYCIECZEK I WYJAZDÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY!!!